Vesti

ŠABAC JEDAN OD DOMAĆINA MEĐUNARODNE TRKE „BEOGRAD – BANJALUKA“

17. decembar 2020.

Međunarodna biciklistička trka ,,Beograd – Banjaluka“ biće održana 22. aprila 2021, na Dan grada Šapca i grada Banjaluke. Šabac će biti jedan od 11 domaćina ove trke, rečeno je na današnjem sastanku sa predstavnicima organizacionog odbora Međunarodne biciklističke Trke “Beograd – Banjaluka” održanom u Gradskoj kući. Sastanku su prisustvovali dr Aleksandar Pajić, gradonačelnik grada Šapca, Nemanja Pajić predsednik Skupštine grada Šapca, Branko Banović, predsednik Biciklističkog saveza Srbije, Nemanja Matić, sportski komentator RTS-a i Sanja Nikšić, stručni saradnik.

,,Meni je kao gradonačelniku veliko zadovoljstvo što trka prolazi kroz grad Šabac. Ono što je značajno je da je Saša Grujičić, najbolji biciklista svih vremena kojeg je Srbija imala, Šapčanin i nama je zadovoljstvo što promovišemo biciklizam kao vrlo značajan sport. Ova trka je bitna i u povezivanju i paralelnim vezama koje Srbija ima sa Republikom Srpskom. Granica se prolazi, kako za bicikliste, tako i za članove njihovih ekipa, bez zadržavanja i to je znak prijateljstva i saradnje sa našim ljudima koji žive u Republici Srpskoj“, izjavio je dr Aleksandar Pajić, gradonačelnik Šapca.

Nemanja Pajić, predsednik Skupštine grada Šapca istakao je da ova trka prirodno pripada gradu Šapcu.

,,Trka jako dugo postoji, a grad Šabac nije uzimao učešće sve do prošle godine. Drago mi je da postoji volja novog gradonačelnika da ona zauzme značajnije mesto u našem gradu, pre svega, jer je ova manifestacija izvanredni sportski događaj gde imamo najkvalitetniju biciklističku trku koja treba da prođe kroz Šabac“, rekao je Nemanja Pajić.

Branko Banović, predsednik Biciklističkog saveza Srbije zahvalio se gradonačelniku i predsedniku Skupštine grada Šapca na podršci.

,,Ovo je trka koja je svetske kategorije i svetskog kalendara biciklističkog. To znači da svi takmičari iz sveta i Evrope koji dolaze kod nas osvajaju bodove i kvalifikuju se za neka druga takmičenja poput Svetskih prvenstava. Ovo je bilo prvo međunarodno takmičenje u Srbiji ove godine. Zbog aktuelne eidemiološke situacije uskraćena je prilika takmičarima drugih sportova da nastupaju i da sebe promovišu, kao i da ispune sve obaveze prema kvalifikacionim normama Olimpijskih igara u Tokiju“, kazao je Branko Banović.

Prilikom današnjeg sastanka Banović je gradonačelniku Šapca poklonio žutu majicu koja predstavlja simbol pobednika i trke kroz Srbiju, i trke ,,Beograd – Banjaluka“.
,,Iskoristili smo priliku na ovaj način da se zahvalimo gradu Šapcu. Ovu majicu je nosio pobednik trke, on je i potpisao, a sa druge strane potpisao se danas gradonačelnik Šapca. Majica će biti uramljena kao lep gest, pre svega zahvalnost Gradu Šapcu i svim Šapčanima koji podržavaju sport i biciklizam“, rekao je Nemanja Matić, sportski komentator RTS-a.