Буџет за 2025. годину био је најважнија тачка дневног реда данашње седнице Скупштине града Шапца. Укупан буџет, који је усвојен двотрећинском већином одборника, пројектован је у износу од 6.135.968.000 динара и конципиран је као развојни и капитални, што ће допринети даљем развоју Шапца. Поред тога, усвојена је Одлука о деветомесечном извештају о извршењу буџета града, као и Одлука о ребалансу ll буџета града Шапца.
,,У претходне четири године, враћали смо дугове од 1.500.000.000 које нам је оставила претходна власт у наслеђе, а да се Град за то време није задужио ни један једини динар. Да бисмо реализовали све ове капиталне пројекте који су овим буџетом предвиђени, а који ће побољшати квалитет живота грађана, дугорочно ћемо узети кредит у висини 532 милиона динара. Овим кредитом ћемо финансирати пројекат нове шабачке болнице, изградњу нове фискултурне сале у ОШ ,,Вук Караџић”( у сарадњи са ЕУ), ширење Северозападне индустријске зоне, изградњу Мачванског трга, као и уређење Камичке баште“, казао је градоначелник др Александар Пајић.
Према речима председника Скупштине града Немање Пајића, на основу буџета за 2025. годину, који је данас усвојен, може се очекивати успешна наредна година.
,,За усвајање овог буџета изпоштована је сва неопходна законска процедура закључно са јавном расправом, то омогућава да се и у наредној години реализују бројни развојни пројекти попут улагања у индустријску зону у коју ће бити отворене нове фабрике, али и планска документација за нову болницу. Скупштина града успуњава своје обавезе и омогућује несметан рад јавних предузећа и других буџетских корисника, а у корист свих грађана Шапца“, додао је Пајић.

