На данашњем састанку стручно-оперативног тима града Шапца за ванредне ситуације анализирана је тренутна ситуација на водотоцима l и ll реда.
Према прогнози Републичког хидрометеоролошког завода Србије у наредних седам дана очекује се већа количина падавина услед чега бити водостаји у порасту.
,,Сава ће у петак достићи ниво преко 400 cm, чиме ћемо ући у редовну одбрану од поплава. Већ од понедељка ниво Саве ће бити око 500 cm“, рекао је градоначелник Шапца др Александар Пајић.
Он је истакао да су размотрили мере које спроводе јавна предузећа у циљу одбране од поплава.
,,Активирани су повереници цивилне заштите у месним заједницама који су задужени да прате ситуацију на терену, док стручне екипе ВП ,,Сава“ и предузећа ,,Југокоп-Подриње“ свакодневно контролишу ситуацију на водотоцима l и ll реда. Град је у приправности и спреман је да реагује уколико буде потребе“, додао је Пајић.

