Данас, 25. марта обележава се 200 година од револуције која означава почетак борбе православног народа Грчке против свог вековног завојевача, Отоманске империје. Овај дан у Грчкој прославља се као Дан независности и национални празник, када је Грчка кренула у крвави ослободилачки рат за освајање независности. Град Шабац у братским је односима са грчким градом Аргостолијем са острва Кефалонија, са којим има потписану Повељу братимљења од јануара 1995. године. Једна улица у Аргостолију носи назив ,,Шабачка”, а и у Шапцу постоји Улица града Аргостолија, што представља прави показатељ братства, подршке, мира и солидарности ова два града. Значајан израз чврстог пријатељства Србије и Грчке демонстрирао је официр Грчких оружаних снага, Маринос Рицудис, који је осуђен на затворску казну јер је одбио да учествује у НАТО бомбардовању Савезне Републике Југославије. Његов став био је да као православац не жели да учествује у нападу на братски народ.
У Шапцу jе поводом обележавања 200. годишњице грчке независности, у знак подршке братској држави испред Градске управе града Шапца истакнута застава Грчке.
,,Срби и Грци братски су народи, са сличним судбинама које су их повезивале кроз историју. Велико пријатељство између наших народа, показало се на делу у многим ситуацијама, од војних савеза до солидарности у тешким ситуацијама, а нарочито се то односи на став ове државе о нашој Аутономној покрајини Косово и Метохија. Пријатељство две државе пренело се и на два града, Шабац и Аргостоли, које вежу нераскидиве везе, пуне поштовања и братске љубави, и њих на сваки начин треба неговати, да нам трају још дуго. Становници Аргостолија треба да знају да су у наш град увек добродошли“, рекао је градоначелник Шапца.

Немања Пајић, председник Скупштине града Шапца упутио је честитку поводом обележавања 200. годишњице независности и Дана државности Републике Грчке.
,,У част 200. годишњице Рата за независност братском грчком народу честитам Дан државности и изражавам најдубљу подршку, а посебну честитку упућујем Виктору Рухотасу, почасном конзулу Србије у Грчкој и Теофилосу Михалатосу, градоначелнику града Аргостолија и свим становницима града Аргостолија са којим нас веже вишедеценијско пријатељство крунисано 1995. године повељом о братимљењу наша два града.
Међусобна подршка коју смо у протеклом периоду пружали једни другима учврстила је наше везе и давала нам снагу да надограђујемо наше пријатељство и партнерство у свим правцима: култури, економији, туризму и спорту, али и на свим осталим пољима на којима ћемо писати заједничку историју“, истакао је Немања Пајић.
Осим Аргостолија, град Шабац блиске односе гаји и са крфским селом Агиосом Матеосом са којим је Мачвански Прњавор побратимљен од 1992. године, као и са острвом Кефалонија.

